Lista aktualności Lista aktualności

Bieg Dwie Wieże 2017 za nami !

Jesteśmy już po drugiej edycji 15 - kilometrowego Biegu Dwie Wieże.

     W sobotę, 10.06.2017 r., odbył się kolejny, drugi Bieg Dwie Wieże współorganizowany przez Nadleśnictwo Choczewo, Gminę Choczewo i KZ NSZZ Solidarność przy Nadleśnictwie Choczewo. Frekwencja w tym roku była blisko 100% większa niż podczas pierwszej edycji biegu. Udział w biegu wzięło 125 zawodników (44 kobiety i 81 mężczyzn).

Start biegu nastąpił w miejscowości Lubiatowo, przy ośrodku Fundacji Pani Anny Dymnej „Mimo Wszystko", nieopodal wieży przeciwpożarowej Nadleśnictwa Choczewo. Meta niezmiennie zlokalizowana została na parkingu leśnym w miejscowości Osetnik, w pobliżu latarni morskiej Stilo.

     Bieg, tak jak w poprzednim roku, rozpoczął się o godzinie 13:00 od wystrzału z pistoletu hukowego oddanego przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Choczewo Bartłomieja Obajtka. Pogoda tego dnia, powiedzieć można, była wymarzona dla biegaczy, wilgotnemu powietrzu towarzyszyła lekka mżawka.

      Trasa biegu jest wyjątkowa piękna i malownicza, większa jej część prowadzi wzdłuż morza, gdzie dech w piersiach raz po raz zapierają urokliwe widoki. Wiejąca zaś od Bałtyku morska bryza pomagała zmagać się z pokonaniem trasy biegu, szczególnie na odcinku wiodącym przez piaszczyste plaże. Średniej mocy tego dnia, zachodni wiatr, skutecznie wyhamowywał jednocześnie apetyty zawodników na osobiste rekordy na tym dystansie.

Sprawna organizacja biegu była możliwa dzięki pełnemu zaangażowaniu strażaków z zastępów OSP z gminy Choczewo. Dbali oni o bezpieczeństwo biegaczy zarówno w miejscowości Lubiatowo jak i na kolejnych jej odcinkach. Dodatkowo punkty z wodą pitną obsługiwane były dzięki pomocy Harcerzy z 10. Choczewskiej Gromady Zuchowej „Mali Korsarze" i 10. Drużyny Harcerskiej „Wilki" z Choczewa. Za tak ochocze zaangażowanie zuchom i harcerzom należy się wielkie podziękowanie.

     W tym roku w pakietach startowych na każdego biegacza czekała specjalna okolicznościowa koszulka techniczna z logo biegu oraz dopingującym hasłem biegu „Daj się ponieść morskiej bryzie", ręcznik techniczny dla sportowców oraz baton wysokoproteinowy.

Na mecie, natomiast, na zawodników czekała przede wszystkim wspaniała atmosfera, pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny przygotowany specjalnie m.in. przez panie z KGW Kierzkowo oraz KGW Sasino. Dodatkowo dzięki Towarzystwu Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku zawodnicy w dniu biegu ponownie mogli skorzystać z wejścia na latarnię morską Stilo za symboliczną złotówkę.

      Na mecie zawodników witali kibice, a medale wręczali: Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku Pan Adam Kwiatkowski, który objął bieg patronatem honorowym, Nadleśniczy Nadleśnictwa Choczewo – Pan Bartłomiej Obajtek, Wójt Gminy Choczewo – Pan Wiesław Gębka oraz przewodniczący KZ NSZZ Solidarność przy Nadleśnictwie Choczewo – Pan Sebastian Wejer. Każdy z kibiców mógł ponadto wręczyć medal wybranym zawodnikom naszego Biegu.

     W pobliżu mety biegu, dla umilenia czasu rodzinom oczekującym na zawodników, zorganizowane zostały animacje dla najmłodszych, znalazło się również stoisko edukacyjne Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i Nadleśnictwa Choczewo. Animacje jak i stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród najmłodszych jak i osób starszych.

Kategorie, w których można było zdobyć nagrody:

• kobiety,

• mężczyźni,

• najszybsza leśniczka i leśnik,

• najszybsza mieszkanka i mieszkaniec Gminy Choczewo.

Dodatkową kategorią była najlepsza drużyna, która składać się musiała z 4 zawodników, a rozstrzygający w tej kategorii w zawodach był najkorzystniejszy, zsumowany czas wszystkich biegaczy z drużyny.

Zwycięzcy w kategorii open (kobiety, mężczyźni) otrzymali specjalnie wyrzeźbione pamiątkowe puchary z logo Nadleśnictwa Choczewo (sosna i dąb przedstawiające wizualizację specyfiki drzewostanów Nadleśnictwa Choczewo) oraz za:

I – miejsce 600 zł (voucher do sklepu sportowego),

II – miejsce 400 zł (voucher do sklepu sportowego),

III – miejsce 200 zł (voucher do sklepu sportowego).

A oto ostateczne, oficjalne wyniki tegorocznego Biegu Dwie Wieże:

KATEGORIA KOBIET:

I miejsce – Katarzyna Pobłocka (1:06:09),

II miejsce – Joanna Dobrowolska (1:06:24),

III miejsce – Tatiana Kukiełko (1:07:46).

KATEGORIA MĘŻCZYZN:

I miejsce – Piotr Pobłocki (0:52:21),

II miejsce - Adam Struk (0:53:38),

III miejsce – Maciej Kwarta (0:56:31).

Zwycięzcy w kategorii najszybsza leśniczka i leśnik (nagroda specjalna Nadleśniczego Nadleśnictwa Choczewo) otrzymali specjalnie wyrzeźbione pamiątkowe puchary z logo Lasów Państwowych oraz 300 zł (voucher do sklepu sportowego).

KATEGORIA NAJSZYBSZA LEŚNICZKA i LEŚNIK:

Emilia Szczęsna (1:15:32),

Piotr Grzonka (0:58:46).

Zwycięzcy w kategorii najszybsza mieszkanka i mieszkaniec Gminy Choczewo (nagroda specjalna Wójta Gminy Choczewo) otrzymali specjalnie wyrzeźbione pamiątkowe puchary z logo Gminy Choczewo.

KATEGORIA NAJSZYBSZA MIESZKANKA I MIESZKANIEC GMINY CHOCZEWO:

Anna Wątroba (1:12:48),

Patryk Posański (1:03:06).

KATEGORIA NAJLEPSZA DRUŻYNA (zgłosiło się 10 drużyn):

Najlepsza ze zsumowanym czasem 04:08:43 - UrWis Olsztyn 1 w składzie:

Mirosław Cydzik 0:57:15,

Krystian Jabłonka 0:59:40,

Tomasz Sokołowski 1:05:22,

Marek Maculewicz 1:06:26.

Dodatkowo nagrodzeni zostali również najstarszy i najmłodszy uczestnik biegu:

Pan Bronisław Maciuk – rocznik 1947 r. (1:20:40),

 Pani Agnieszka Pożarowszczyk – rocznik 1997 r. (1:22:01).

     Druga edycja Biegu Dwie Wieże powoli przechodzi do historii. Mamy już pomysł jak zorganizować i uatrakcyjnić jego kolejne edycje. Każde nowe zawody przynoszą nam bowiem cenne doświadczenia, pilnie wsłuchujemy się ponadto w głosy uczestników biegu.

     Dziękujemy jednocześnie serdecznie za wszystkie miłe słowa, które płyną na ręce organizatorów imprezy. Nie ukrywamy, że są one dla nas niemałą nagrodą za trud włożony w ostateczny kształt zawodów i dopingiem do dalszych, energicznych działań w organizacji tej niezwykłej imprezy.

Szczegółowe WYNIKI można też prześledzić tutaj:

http://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,4023