Lista aktualności Lista aktualności

Nadleśnictwo Choczewo zaprasza na wycieczkę na wydmę!

Niedawno otworzyliśmy nową ścieżkę przyrodniczą prowadzącą przez wydmę Lubiatowską!

Fot. 1 Przejście przez wydmę

Decydując się na długi spacer ścieżką będziecie mieli możliwość podziwiania z platform widokowych piękną  wydmę Lubiatowską, przejścia pachnącymi żywicą borami sosnowymi, zobaczenia rozlewiska małej rzeczki o nazwie „Bezimienna” (Rozlewiska powstały na skutek celowego działania leśników, w celu retencjonowania wody w lesie).

 Lubicie leśne wycieczki, ale nie potraficie żyć bez plaży? Ta ścieżka jest dla was! Bez problemu znajdziecie wyjścia na plaże na trasie waszej wędrówki i będziecie mogli rozkoszować się szumem fal i bezkresnymi piaszczystymi plażami. Dodatkowo na trasie przygotowaliśmy kilka wiat, w których bez problemu odpoczniecie i zjecie swój posiłek, lub schronicie się przed deszczem.

Fot. 2 Miejsce odpoczynku na szlaku

W tym krótkim artykule przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek i porad przydatnych w zaplanowaniu tej fascynującej przygody. Przedstawiona mapka będzie do pobrania pod artykułem.

 

No to zaczynamy:

Możecie dotrzeć do ścieżki zarówno pieszo jak i rowerem z miejscowości Białogóra. Najprościej będzie przemieszczać się  plażą w kierunku zachodnim. Po około 2,5 km natkniecie się na wyjście nr 36. Jeśli z niego skorzystacie dotrzecie do wschodniej części ścieżki (punkt nr 18 ).

Idąc lub jadąc rowerem plażą od strony Lubiatowa, kierujcie się na wschód. Po około 5 km  dotrzecie do wyjścia numer 36A, bezpośrednio przy nim znajdziecie punkt nr 13 na ścieżce przyrodniczo leśnej „wydma Lubiatowska”.

Jeśli wybieracie się na ścieżkę samochodem zostawcie go w miejscowości Lubiatowo, następnie ulicą Spacerową dojdziecie do granicy lasu i znaku zakazu wjazdu. Od znaku macie około 2 km (wyłączoną  z ruchu drogą asfaltowa) do punktu nr 1 na ścieżce.

Fot. 3 Koniec drogi udostępnionej dla ruchu kołowego

Jeśli dotrzecie do któregoś z punktów na ścieżce (na całej ścieżce znajdziecie 30 takich drogowskazów), rozpoczniecie swoją przygodę. Dzięki wielu możliwościom skracania ścieżki, możecie dostosować ją do swoich możliwości. Dzięki przygotowanej mapce bez problemu zaplanujecie odpowiednią  trasę. Na mapce znajdziecie odległości między poszczególnymi punktami i główne atrakcje ścieżki (mapka do pobrania znajduje się na końcu artykułu).

Fot. 4 Strzałka kierunkowa