Lista aktualności Lista aktualności

POMAGALIŚMY DORWAĆ BLASTA

Szóstka naszych pracowników wzięła udział w pościgu za blastem.

Zakończył się doroczny, tym razem rowerowy, pościg leśników za blastem (blast to potoczna nazwa komórek, które pojawiają się we krwi, która choruje na białaczkę) organizowany przez Nadleśnictwo Kartuzy. Wszyscy uczestnicy i sympatycy tej cyklicznej akcji pomagają dzieciom z Oddziału Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

     W symbolicznym pościgu, ale za to na prawdziwej 50-kilometrowej trasie, udział wzięło kilkadziesiąt osób reprezentujących większość nadleśnictw z terenu RDLP w Gdańsku oraz zaproszeni przez leśników z Kartuz rowerzyści z gdyńskiego oddziału Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej oraz reprezentanci Nadleśnictwa Włocławek (RDLP w Toruniu).

W grupie pościgowej nie mogło zabraknąć oczywiście pracowników Nadleśnictwa Choczewo.  Jej cel wsparła bezpośrednio również szóstka naszych pracowników.

     Uczestnicy tej szczytnej akcji przywieźli ze sobą puszki z datkami zebranymi wcześniej przez nich w macierzystych jednostkach. Znalazło się w nich ponad 12 tys. zł, które po ukończonym pościgu przekazane zostały Pani Marcie Czyż-Taraszkiewicz, szefowej Fundacji z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką i przeznaczone będą docelowo na zakup pompy infuzyjnej. Zachęcamy do wsparcia finansowego tej akcji - możemy to jeszcze uczynić do końca maja br.

     Z przebiegiem akcji nieco szerzej zapoznać się można w artykule przygotowanym przez rzecznika prasowego RDLP Gdańsk – wystarczy uruchomić zamieszczony poniżej link. Znaleźć w nim można migawki z rajdu oraz odesłanie do "Fundacji z pompą" oraz portalu siepomaga pl dla ewentualnego wsparcia akcji swymi datkami.

http://www.lasy.gov.pl/informacje/aktualnosci/dorwali-blasta-pomogli-dzieciom