Lista aktualności Lista aktualności

To już XIII edycja konkursu

W tegorocznej Edycji Konkursu o Leśny Puchar Nadleśniczego mieliśmy zaszczyt gościć aż 10 szkół z zasięgu Nadleśnictwa Choczewo. Gościem specjalnym był Nadleśniczy Bartłomiej Obajtek, który bacznie przyglądał się rywalizacji drużyn.

XIII edycja nie okazała się pechową, pogoda dopisała a uczniowie pełni entuzjazmu przystąpili do zadań sprawdzających poziom wiedzy przyrodniczej.

Konkurs odbył się na terenie Leśnictwa Szklana Huta. Zadania związane były z tematem ochrony przyrody, florą i fauną ekosystemów leśnych oraz leśnictwem. Uczniowie szkół podstawowych segregowali śmieci znalezione w lesie, rozpoznawali gatunki drzew po pędach, drewnie, szyszkach, siewkach i nasionach. Rozpoznawali również tropy zwierząt, sylwetki ptaków oraz rozwiązywali pytania testowe. Zadaniem przygotowanym przez drużyny przed konkursem był plakat pt. "Co daje las?". Uczniowie świetnie poradzili sobie z przedstawieniem tematu. Szkoły gimnazjalne zaprezentowały artykuł o tematyce reklamującej walory turystyczne i przyrodnicze Nadleśnictwa Choczewo.

Założeniem konkursu jest propagowanie wiedzy przyrodniczej, która ma kształtować poglądy młodego pokolenia w życiu dorosłym zgodnie z zasadą czym skorupka za młodu nasiąknie.

W myśl słów Konfucjusza powiedz mi, a zapomnę. Pokaż – zapamiętam. Pozwól mi działać a, zrozumiem. My leśnicy mamy nadzieję, że nasz konkurs leśny przynosi oczekiwane efekty i uczniowie biorący w nim udział zdobywają również nową wiedzę i umiejętności

W tym roku na podium znalazły się drużyny:

W rywalizacji szkół podstawowych

I SP w Kostkowie

Marta Mallek, Zuzanna Szur, Kinga Jurgielewicz, Hubert Niepomnik

II SP w Krokowej

 Ciesielczyk Franciszek, Kuhn Piotr, Szefke Arletta, Kuchnowska Aleksandra

III SP w Ciekocinie

Mareczko Katarzyna, Piotrowska Katarzyna, Staniszewska Julia, Górczyński Kacper

W rywalizacji szkół gimnazjalnych

I Gimnazjum w Kostkowie

Aleksandra Sawicka, Dorota Kurpet, Dawid Selonka

II Gimnazjum w Choczewie

 Oyeye Otega, Modlińska Zofia, Witkowska Matylda

III Gimnazjum w Łęczycach

Labuda Hubert, Daszkiewicz Sandra, Ruszewski Bartosz

 

Po części konkursowej, nastąpił poczęstunek . Zwycięscy odebrali nagrody z rąk Nadleśniczego.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i bardzo miłą atmosferę.

Zapraszamy za rok na kolejną edycję konkursu.