Lista aktualności Lista aktualności

Wizyta seniorów

Do nadleśnictwa Choczewo przyjechali z wizytą byli pracownicy z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku

W środę do nadleśnictwa zawitało dwudziestu jeden emerytów - byłych pracowników nadleśnictw, biur urządzania lasu i dyrekcji regionalnej. W planie było poznanie nadleśnictwa, obecnych realiów pracy i spotkanie się z pracującymi jeszcze znajomymi.

Po krótkiej prezentacji przedstawiającej Nadleśnictwo Choczewo, zabraliśmy naszych gości nad morze. Pierwszym punktem trasy była latarnia morska w Stilo, gdzie seniorzy poznali Panią Latarnik i historię tego obiektu. Następnie, pomimo sztormowego wiatru, kilka osób zdecydowało się na podziwianie widoków z balkonika na szczycie latarni. Zdobywcy latarni stwierdzili że widoki były niezapomniane.

Następnie na terenie leśnictw Sasino i Kopalino pokazaliśmy sposób zagospodarowania sosnowych drzewostanów nadmorskich. Sposób diametralnie odmienny od tego jaki stosowali nasi goście w czasach swojej pracy zawodowej budził, wiele kontrowersji ale i podziw dla jakości uzyskanych odnowień naturalnych. Efekty zaskoczyły wszystkich, tak samo jak mnóstwo borówek czerwonych zrywanych ochoczo przez seniorów.

Nie mniej ważną atrakcją było wyjście na plażę przy sztormowej pogodzie. Niestety w momencie, gdy się na niej znaleźliśmy zaczął padać deszcz.  

Wycieczka została zakończona obiadem podanym na terenie obiektu edukacyjnego "Borowa Chata" gdzie przy palącym się ogniu w kominku wszyscy miło wspominali dawne czasy.