Lista aktualności Lista aktualności

X jubileuszowy Festyn Edukacyjny za nami

W sobotę 6 września przy molo w Sopocie zorganizowany został przez nadleśnictwa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku X Festyn edukacyjny

W ostatnią sobotę Nadleśnictwo Choczewo uczestniczyło w festynie edukacyjnym, kolejnym, dziesiątym, jubileuszowym. Tak jak w latach ubiegłych wszystko miało miejsce na terenie Placu Kuracyjnego przy Molo w Sopocie. Namioty, drzewka, rozpoznawanie zwierząt, drzew, cięcie drewna, grzyby w doniczkach i uśmiechnięci pełni entuzjazmu leśnicy w mundurach i w białych koszulach. Wszystko jak co roku przyciągnęło rzesze turystów i mieszkańców Trójmiasta. Po tylu latach prowadzenia stoiska, niektóre charakterystyczne twarze, nieszablonowe osoby zdawały się być znajome. Witały się z nami jak ze starymi znajomymi. Zadawały pytania "...w tym roku macie grzyby w doniczkach, budki dla ptaków i karmniki a gdzie są listki do rozpoznawania? Gdzie jest ten wielki blisko dwustuletni pień sosny?". Nie ma. W tym roku staraliśmy się Państwa zaskoczyć i przywieźliśmy nowe rzeczy.

Drobne zmiany, stara formuła festynu sprawdziła się. Piękna pogoda, scena z miłą dla ucha muzyką, konkurs rozgrywany na terenie wszystkich stoisk, weseli i uśmiechnięci leśnicy sprawili, że frekwencja dopisała.

Szkoda tylko, że przyszło tak mało ludzi młodych, dzieci i młodzieży, do których przede wszystkim skierowany był ten festyn. Pomimo to jak co roku zakończył się on sukcesem.