Asset Publisher Asset Publisher

Pomoc dla rodzin poszkodowanych w wybuchu gazu

Nadleśnictwo Choczewo włączyło się w akcję pomocy rodzinom, które ucierpiały w wyniku wybuchu gazu na ul. Kowalewskiego w Choczewie.

9 września 2019 r. mieszkańcy budynku mieszkalnego wielorodzinnego położonego przy ul. Kowalewskiego w m. Choczewo przeżyli osobistą tragedię, kiedy wskutek wybuchu gazu zniszczony został parter i pierwsze piętro budynku, zawalił się strop oraz rozwarstwiły ściany budynku.

Naruszenie konstrukcji wywołane eksplozją było na tyle poważne, że pozbawiło dachu nad głową wszystkich właścicieli lokali, które mieściły się we wspomnianym budynku.

Wychodząc naprzeciw pilnym prośbom organu samorządu lokalnego pragnącego zapewnić pomoc poszkodowanym w wypadku rodzinom, w szczególności w zakresie potrzeb mieszkaniowych, Nadleśnictwo Choczewo udostępniło jednej z rodzin dotkniętych tragedią pokoje gościnne tut. jednostki mieszczące się w siedzibie jednostki przy ul. Świerkowej 8 w Choczewie.

Na wniosek Wójta Gminy Choczewo, już dzień później zawarto wstępnie, na okres do końca marca 2020 r., „Porozumienie w sprawie krótkotrwałego udostępnienia pokoi socjalnych” .

W oparciu o ustalenia tego porozumienia w wygodnym apartamencie o powierzchni użytkowej 65,94 m2 wyposażonym we wszelkie niezbędne urządzenia i sprzęt służące realizacji potrzeb mieszkaniowych, schronienie na okres zimy znalazła jedna z rodzin zamieszkujących do 09.09.2019 r. część budynku zawalonego wskutek eksplozji gazu.

Miejmy nadzieję, że warunki udostępnienia pokoi socjalnych na najbliższy, blisko półroczny okres, choć w części pozwolą ich obecnym użytkownikom odreagować traumatyczne przeżycia z 9 września br. oraz trudnych dni, które nastąpiły po dniu utraty dorobku całego życia.

Nowym użytkownikom pokoi socjalnych życzymy jak najmniej bolesnego i możliwie szybkiego odnalezienia się w nowej sytuacji życiowej !