Asset Publisher Asset Publisher

Sezon wędkarski 2019!

Sezon wędkarski 2019 na jeziorze Choczewo

            Jak co roku od 1-ego maja można zaobserwować zwiększoną aktywność nad jeziorem Choczewo. Wędkarze tłumnie zbierają się nad wodą, zaczynając polowanie na szczupaki. Towarzyszą im członkowie grupy rybackiej Nadleśnictwa Choczewo, którzy pilnują porządku oraz przestrzegania zasad obowiązujących na łowisku. Podczas przeprowadzania kontroli udało się sfotografować kilku wędkarzy, którzy chcieli się pochwalić swoimi osiągnięciami.

 

Szczęśliwy Pan Mariusz z 70-cio centymetrowym szczupakiem.

 

Pan Sławomir i Pan Ireneusz z kompletem (4 wymiarowe szczupaki).

 

Kompletem mógł się również pochwalić Pan Marcin (2 wymiarowe szczupaki).

 

Jak widać na zdjęciu doświadczony wędkarz = solidny rezultat!

 

            Jak zwykle mogliśmy liczyć na sukcesy naszego najpopularniejszego wędkarza - Pana Jerzego! Pan Jerzy, który w weekend majowy łączył różne techniki wędkowania mógł się pochwalić nie tylko szczupakiem, ale również karpiem.

"Metrówka", która po wykonaniu zdjęcia wróciła do wody! Panie Jerzy serdecznie gratulujemy!!!

 

 

            Nasi pracownicy również skorzystali z możliwości i poświęcili odrobinę czasu aby złowić szczupaka. Niestety nie mogą się oni pochwalić aż takimi wynikami, ale i tak serdecznie im gratulujemy!

Jan złowił szczupaka mierzącego 56 centymetrów

 

Tomasz, który rozpoczyna przygodę z wędkarstwem z uśmiecham na ustach łowił małe szczupaki, które w dobrej kondycji wracały do wody.

 

            Wędkarzy, którzy chcą się pochwalić złowionymi okazami zachęcamy do przysyłania na adres choczewo@gdansk.lasy.gov.pl zdjęć ze swoimi zdobyczami w celu umieszczenia ich w artykułach na stronie nadleśnictwa oraz na Facebook-u.

            Przypominamy, że w łowisku obowiązuje Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb oraz, że jezioro objęte jest strefą ciszy. Zakup zezwoleń wędkarskich jest możliwy w siedzibie nadleśnictwa od poniedziałku do piątku w godzinach 7³°-19°° oraz w dni wolne od pracy w godzinach 9°°-19°°. Przypominamy o możliwości zakupu zezwoleń przez Internet poprzez stronę: www.choczewo.eparki.pl