Asset Publisher
Ścieżki edukacyjne
W nadleśnictwie Choczewo zbudowane zostały cztery ścieżki edukacyjne.
Ścieżki edukacyjne cieszą się niesłabnącą popularnością. Korzystają z nich zarówno indywidualni turyści jak i zorganizowane grupy. Odpowiednie umiejscowienie ich w lesie i ciekawa tematyka powodują, że są bardzo chętnie odwiedzane
Ścieżka edukacyjna "Wydma Lubiatowska"
Decydując się na długi spacer ścieżką będziecie mieli możliwość podziwiania z platform widokowych piękną wydmę Lubiatowską, przejścia pachnącymi żywicą borami sosnowymi, zobaczenia rozlewiska małej rzeczki o nazwie „Bezimienna” (Rozlewiska powstały na skutek celowego działania leśników, w celu retencjonowania wody w lesie).
Ścieżka edukacyjna "Szklana Huta"
Ścieżka ma kształt pętli i długość około 3 km, przebiega przez atrakcyjne tereny wokół zabytkowej leśniczówki Szklana Huta. Informacje umieszczone na przystankach przybliżają tematykę leśną, przyrodniczą oraz archeologiczną. W każdym przypadku informacje są potwierdzone przykładami terenowymi.
Ścieżka edukacyjna "Białogóra"
W okresie letnim wielu turystów odwiedza Białogórę. Idąc nad morze mają do wyboru kilka dróg. Jedna z nich częściowo prowadzi przez Rezerwat "Białogóra". Osoby idące nad morze nie zdają sobie sprawy z unikalności i bogactwa okolicznych lasów. Dlatego też ścieżka „Białogóra" poprowadzona została częściowo przez niezwykle urokliwy rezerwat o tej samej nazwie. Ma długość około 1300m a na jej trasie ustawionych zostało 38 tablic oraz dwa miejsca odpoczynku. Ścieżka pokazuje unikatową przyrodę bagien, torfowisk i lasów nadmorskich.
Ścieżka edukacyjna "Mistral"
Ścieżka ma około 500m, położona jest przy Hotelu Mistral w miejscowości Gniewino. Poprowadzona została przez stary las bukowy, przecięty niewielkim strumieniem. Poza licznymi tablicami edukacyjnymi znajduje się tu też wiele ławek, na których można odpocząć i poobserwować przyrodę.