Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wróć do pełnej strony

Trasy konne Nadleśnictwa Choczewo

Trasy konne to blisko 130 km wytyczonych w terenie szlaków o różnym stopniu trudności, przebiegających przez najciekawsze tereny nadleśnictwa od brzegów morza aż po Dolinę Redy. Nasze trasy łączą się z trasami nadleśnictw Lębork i Wejherowo. Zaprojektowane zostały tak aby możliwe było zrobienie kilkugodzinnej wycieczki lub kilkudniowego rajdu.

Przemierzając trasy konne można zwiedzić całe nadleśnictwo. Biegną one nie tylko po terenach leśnych dzięki temu sieć obejmuje swym zasięgiem całe nadleśnictwo.

Trasy w terenie są oznaczone czerwonymi podkowami namalowanymi na drzewach. Na skrzyżowaniach tras są ustawione drogowskazy z informacjami o kierunkach i odległościach do najbliższych leśnych stajni, miejscowości i innych tras konnych. Wjazdy na trasy znajdują się blisko stadnin i miejscowości, w których są konie. Oznaczono je wysokimi, charakterystycznymi znakami widocznymi z odległości nawet kilkuset metrów. Podobne znaki są przy wyjściu z lasu i na plażach. Na każdym znaku znajdują się informacje o nazwie trasy i jej długości. Na trasach znajdują się miejsca popasu nazwane leśnymi stajniami. Jest ich osiem, noszą nazwy: „Stilo", „Róża wiatrów", „Amfiteatr", „Lubiatówka", „Łętówko", „Czarne", „Dąbrówka" i „Dębina".

  • Trasa konna „Nadmorska" o długości 12,5 km, biegnie po plaży, wydmach porośniętych kosówką oraz nadmorskich borach w niewielkiej odległości od morza. Łączy się z trasami w nadleśnictwie Wejherowo.

  • Trasa konna „Plażowa" o długości 11,5 km w blisko połowie to przejazdy pięknymi, piaszczystymi plażami.

  • Trasa konna „Borówkowa" ma długość 20,9 km, biegnie jasnymi borami sosnowymi bez podszytu, są na niej długie proste odcinki z doskonałą widocznością.

  • Trasa konna „Wrzosowa" o długości 21,6 km, biegnie po plażach, wydmach porośniętych kosówką oraz nadmorskich borach z łanami wrzosów. Szczególnie ładnie wygląda w sierpniu i wrześniu.

  • Trasa konna "Nad jeziorem" o długości 11 km, biegnie wokół Jeziora Choczewskiego przez bory sosnowe i mieszane oraz lasy bukowe.

  • Trasa konna „Dębowa" o długości 20 km, biegnie przez dąbrowy na falistym, pagórkowatym terenie.

  • Trasa konna „Dwa jeziora" ma długość 19,9 km i biegnie wokół jezior Dąbrze i Czarne, nad każdym z jezior jest „leśna stajnia". Przebiega przez dąbrowy.

  • Trasa konna „Dolina Redy" o długości 8,2 km w dłużej części biegnie lasami bukowymi wzdłuż malowniczej doliny Redy. Łączy się z trasami w nadleśnictwie Wejherowo.