Lista aktualności Lista aktualności

Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych zaprasza !

UROKI RODZIMEJ PRZYRODY W SERIALU "MISJA NATURA"

Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych zaprasza miłośników rodzimej przyrody do śledzenia kolejnych odcinków serialu "Misja Natura".

      Serial "Misja Natura" to cykl 12 odcinków ukazujących piękno i różnorodność rodzimej przyrody oraz pokazujący w jaki sposób mieszkańcy obszarów Natura 2000 mogą korzystać z możliwości, którą daje sieć Natura 2000. Promuje również różne regiony Polski w oparciu o produkty lokalne i unikatowe rękodzieło.

     Każdy z 12 odcinków serialu został zrealizowany na innym obszarze Natura 2000 w konwencji filmów podróżniczo-ekspedycyjnych, zabarwionych nutką sensacji w postaci tropienia i odkrywania tajemnic przyrody. Dzielna ekipa złożona z ornitologa, dr Romualda Mikuska oraz Małgorzaty Kosik w każdym odcinku ma do wykonania specjalna misję, która wiąże się z poznawaniem obszarów Natura 2000.

Wszystko to dzieje się pod czujnym okiem sztabu organizacyjnego, a śledzenie perypetii koordynatora i jego asystenta nie raz wywoła uśmiech na twarzy. Serial powstał w ramach realizowanego przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych projektu „Misja Natura" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu Finansowego LIFE+ oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zapraszamy do odwiedzania strony  www.misjanatura.serial.fwie.pl.

Z poważaniem,

Anna Oleszczuk, Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych, ul. Czysta 17/4, 31-121 Kraków.

tel. 12 631 57 31 fax. 12 631 57 30