Lista aktualności Lista aktualności

Otwarcie nowego obiektu Fundacji Anny Dymnej

W Lubiatowie na terenie Nadleśnictwa Choczewo Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko" otworzyła Warsztaty Terapii Zajęciowej

14 listopada 2014 roku po blisko 10 latach od rozpoczęcia współpracy z Nadleśnictwem Choczewo, Fundacja Anny Dymnej otworzyła w Lubiatowie swój pierwszy obiekt.

Tereny byłej jednostki wojsk rakietowych, Nadleśnictwo Choczewo przejęło od wojska w 2005 roku, a pod jego koniec przekazało je w nieodpłatne użytkowanie na 20 lat Fundacji Anny Dymnej. Fundacja przejęła budynki i tereny wokół nich chcąc stworzyć na powierzchni ponad 4 hektarów Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy dla Osób Niepełnosprawnych "Spotkajmy się". Obiekty Fundacji powstają na terenie nadmorskich lasów Leśnictwa Białogóra.

Otwarcie budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej jest pierwszym etapem tego dużego projektu. Na terenie dawnej hali rakiet powstał nowoczesny obiekt, który będzie służył nie tylko Fundacji ale i miejscowej społeczności.

Pani nadleśniczy uczestnicząca w otwarciu przekazała na ręce Pani Anny Dymnej symboliczny prezent - sadzonkę cisa pospolitego wyhodowanego z nasion drzew rosnących na terenie Nadleśnictwa Choczewo.

    "W prezencie dla Ciebie Aniu, przynieśliśmy sadzonkę cisa pospolitego, gatunku, który w Polsce wymaga opieki. Myślę, że dasz temu drzewu podobną opiekę do tej, jaką otaczasz osoby niepełnosprawne."- powiedziała Pani Nadleśniczy Ewa Rogaczewska.