Wydawca treści Wydawca treści

Chabaziówka, Chata Baby Jagi, Borowa Chata

Kompleks rekreacyjny z wiatą taneczną i miejscem na ognisko to jedno z miejsc w Nadleśnictwie które warto odwiedzić. Chabaziówka bo taką ma nazwę znajduje się w Leśnictwie Szklana Huta tuż przy budynku leśniczówki.

Chabaziówka

 

 

Chata Baby Jagi

"Chata Baby Jagi" obiekt turstyczno – wypoczynkowy znajdujący się na terenie leśnictwa Dąbrówka

 

W drugim końcu Nadleśnictwa Choczewo nad jeziorem Dąbrze znajduje się „Chata Baby Jagi”. W środku lasu w miejscowości Dąbrówka położony jest obiekt turystyczno – wypoczynkowy, w skład którego wchodzi chata z kominkiem, zadaszone palenisko, miejsce na ognisko, boiska do siatkówki i piłki nożnej, leśna stajnia, pomost wchodzący 30m w jezioro i parking dla kilkunastu samochodów.

Przez Dąbrówkę przebiega kilka szlaków rowerowych i tras konnych. Można się nimi dostać do najciekawszych zakątków Nadleśnictwa Choczewo i Gminy Gniewino.

Chcąc dokonać rezerwacji obiektu do celów innych niż edukacyjne,  oraz jego odpłatnego wynajęcia, można się z nami skontaktować w następujący sposób:

telefonicznie - Panią Agnieszką Ujma: tel. (58) 572 26 32,

 

Borowa Chata

"Borowa Chata" obiekt turstyczno – edukacyjny znajdujący się na terenie leśnictwa Szklana Huta (na początku ścieżki edukacyjno-przyrodniczej).

Przeznaczeniem obiektu jest realizacja celów turystyki i edukacji leśnej wraz z możliwością prowadzenie na jego terenie zajęć edukacyjnych dla dzieci i dorosłych. Ekspozycja będąca wyposażeniem obiektu pełni funkcję edukacyjną, umożliwiającą poznanie tematyki szeroko pojętej gospodarki leśnej.

Dodatkowym wykorzystaniem „Borowej Chaty" jest udostępnianie obiektu do pełnienia funkcji rekreacyjno-wypoczynkowych przez okres całego roku.

W obiekcie znajdują się ekspozycyjna fotograficzna, wystawa dot. rozpoznawania gatunków drzew, ekran projekcyjny, meble, płyta indukcyjna, zlewozmywak. Obiekt jest chroniony systemem alarmowym, posiada również sanitariaty, kominek.

Chcąc dokonać rezerwacji obiektu do celów innych niż edukacyjne,  oraz jego odpłatnego wynajęcia, można się z nami skontaktować w następujący sposób:

telefonicznie - Panią Agnieszką Ujma: tel. (58) 572 26 32.

e-mail: agnieszka.ujma@gdansk.lasy.gov.pl