Wydawca treści Wydawca treści

Kamperowisko w Białogórze!

W czerwcu 2019 r. zasób infrastruktury Nadleśnictwa Choczewo urozmaicającej ofertę pobytu dla turystów gromadnie odwiedzających urokliwe tereny pasa nadmorskiego Bałtyku wzbogacił się o kolejny obiekt.

Jest nim miejsce postoju – kamperowisko, o powierzchni ponad 8 tys. m2 położone w m. Białogóra w odległości ok. 1 km od morza.

Układ komunikacyjny obiektu obejmuje utwardzone nawierzchni drogowe oraz place postojowe o łącznej powierzchni blisko 5 tys. m2. Całość wzbogacona jest instalacją niezbędnych urządzeń sanitarnych ( prysznice, wc, umywalnie, miejsca do mycia naczyń ) i drobnej infrastruktury turystycznej ( dwa komplety wiat zadaszonych oraz dwóch wiat niezadaszonych z ławami i stołami ).

Kamperowisko stanowi doskonałą bazę wypadową dla osób pragnących zgłębić uroki nadmorskich terenów gmin: Krokowa w powiecie puckim oraz Choczewo i Gniewino w powiecie wejherowskim, skorzystać z niepodważalnych atrakcji turystycznych regionu, zaczerpnąć z unikalnych walorów klimatycznych, zdrowotnych i poznawczych tych okolic, poznać osobliwości przyrodnicze lasów pasa nadmorskiego oraz skosztować dobrodziejstw szerokich bałtyckich plaż.

Na terenie kamperowiska zainstalowano trzy stacje zlewne typu Eurodrop 4525, dzięki którym zaopatrzyć się można w wodę, zaczerpnąć energię elektryczną do wszelkiego typu pojazdów oraz dokonać zrzutu nieczystości z własnych samochodów, kamperów ( małą prezentację urządzenia obejrzeć można klikając w link dostępny pod tekstem ).

W obrębie obiektu czynne są stacjonarne kabiny sanitarne, gdzie odświeżyć się można przed kolejnym wypadem lub po zakończonej eskapadzie. Nie zabrakło też funkcjonalnych toalet, których liczba w pełni odpowiada potrzebom wynikającym z pojemności kamperowiska.

Całość infrastruktury wkomponowana jest w okoliczny, leśny krajobraz podnoszący komfort wypoczynku i sprawiający, że stale wolni jesteśmy od uciążliwości właściwych dla przebywania
w zatłoczonych i narażonych na pełną aktywność słoneczną parkingach.

Lokalizacja obiektu zapewnia łatwy, bezpośredni dostęp do wszelkiego typu usług serwowanych przez miejscowe białogórskie podmioty, w tym nie tylko do pełnej gamy sezonowych usług gastronomicznych. Dalszy wypad w okoliczny region znakomicie poszerza wachlarz dostępnych usług
i ofertę poznawczą tej części Kaszub. W promieniu niespełna 30 km można zwiedzać, bawić się
i z pewnością dobrze się posilić.  Piękne i ożywcze sosnowe lasy kuszą swym bogactwem miłośników grzybobrania, a obfitość jagód i borówek zadowoli każdego zbieracza runa leśnego. Wytrwali i cierpliwi mogą powędkować na bogatych w ryby i wyjątkowo malowniczo położonych, zacisznych, śródleśnych jeziorach.

Jednokilometrowy odcinek wiodący do urokliwej plaży Bałtyku pokonać można aktywnie, spacerując przejrzystą promenadą, bądź też skorzystać z pomocy przewoźników - ryksiarzy.

Całość oferty kamperowiska zwieńczona jest dostępnymi na każdą kieszeń cenami. Pełny obraz kosztów pobytu daje zamieszczony poniżej cennik. Należności za pobyt w obiekcie wnosić można
w sposób łatwy i nieskrępowany, w parkomatach, regulując odrębną opłatę za każdy kolejny dzień pobytu na terenie kamperowiska. Dla ułatwienia rozliczeń honorowane są również karty płatnicze.

Jeśli szukasz ciekawej oferty turystycznej nad morzem to z pewnością doskonałą odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest wypoczynek w Białogórze i jej okolicach.

 

Tutaj obejrzysz materiał wideo

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszego kamperowiska !