Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wędkowanie na jeziorze Choczewo

Informacje o wędkowaniu na jeziorze Choczewo. Zakup zezwoleń wędkarskich.

WĘDKOWANIE W NADLEŚNICTWIE CHOCZEWO

Nadleśnictwo Choczewo od 2003 roku prowadzi gospodarkę rybacką na jeziorze Choczewo. Jest ona ukierunkowana głownie na turystykę wędkarską.

Jezioro w całości otoczone jest lasami, które porastają  okoliczne malownicze wzniesienia. Akwen charakteryzuje się linowo-szczupakowym profilem i słynie z dużej ilości szczupaków, okoni, linów, wzdręg i leszczy. W celu zapewnienia jak najlepszych wrażeń wędkarskich co roku prowadzone są zarybienia węgorzem, szczupakiem oraz linem. Wędkarze, którzy korzystają z naszego łowiska mogą liczyć na kilkunastokilogramowe okazy karpia i szczupaka.

Wokół jeziora wybudowane są pomosty wędkarskie, w pobliżu których zlokalizowano parkingi dla samochodów.

Nadleśnictwo Choczewo prowadzi gospodarkę rybacką - wędkarską na podstawie operatu rybackiego obowiązującego od 2018 roku, pozytywnie zaopiniowanego przez Instytut Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie. Realizacja zadań wynikających z operatu rybackiego jest co trzy lata kontrolowana przez Urząd Marszałkowski w Gdańsku. Kontrole, które odbyły się do tej pory oceniono pozytywnie.

Jezioro objęte jest strefą ciszy - zakazane jest używanie silników spalinowych do łodzi wędkarskich.

Na łowisku obowiązuje Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb.

 

ZAKUP ZEZWOLEŃ WĘDKARSKICH - SEZON 2021

UWAGA!

Drodzy Wędkarze

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku zakup zezwoleń wędkarskich będzie możliwy w siedzibie nadleśnictwa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-12:00

oraz

W sklepie MAGIS znajdującym się w Choczewie przy ul. Kowalewskiego 1.

Przypominamy o możliwości zakupu zezwoleń przez Internet poprzez stronę:

www.choczewo.eparki.pl